Program Varno s soncem.

Tudi v šolskem letu 2022/2023 se bo v Vrtcu Kurirček Logatec izvajal program Varno s soncem, Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ).

V program se je v letu 2023 prijavilo trideset skupin iz petih enot našega vrtca.

Z dejavnostmi na temo seznanjanja o škodljivih posledicah delovanja sončnih žarkov in ukrepih, s katerimi lahko nastanek teh posledic učinkovito preprečimo ali zmanjšamo, bomo v vrtcu pričeli najkasneje pa 28.5.2023. Dejavnosti bodo potekale približno tri do štiri tedne.

Cilj programa Varno s soncem je spoznavanje zdravega in varnega načina življenja. Otroci prek dejavnosti spoznavajo vpliv okolja na zdravje in kako se zavarujejo, odkrivajo in spoznavajo vremenske pogoje in pojave, spoznavajo sonce, lastnosti sončnih žarkov, svetlobe, toplote,…

 

Zapisala organizatorka ZHR, Tina Grča

Logatec, 7. 4. 2023

(Skupno 81 obiskov, današnjih obiskov 1)