MOJ KOTIČEK V GOZDU, projekt na državnem nivoju, vodja projekta: Nina Filipan

Strokovni delavci bodo izvajali dejavnosti iz različnih področij v kotičkih v gozdu ter tako dosegali zastavljene cilje. Otroci bodo prepoznali blagodejnost gozdnega prostora.

Vključeni smo v Mrežo gozdnih vrtcev pod okriljem Inštituta za gozdno pedagogiko. Vključeni v projekt po opravljenih obveznih aktivnostih in posredovanem poročilu prejmejo potrdilo Inštituta za gozdno pedagogiko.

Cilj projekta je:

Otroci spoznavajo gozd in njegov pomen. Skozi igro v gozdu otroci razvijajo in krepijo svoje gibalne sposobnosti in spretnosti; gozd se naučijo dojemati z vsemi čutili; razvijajo in krepijo medsebojne odnose in sodelovanje z drugimi. Z bivanjem v gozdu krepijo svoje zdravje, razvijajo ustvarjalnost in kreativnost.