Projekt na državnem nivoju, vodja projekta: Petra Kunc.

Strokovni delavci bodo izvajali dejavnosti iz različnih področij v kotičkih v gozdu ter tako dosegali zastavljene cilje. Otroci bodo prepoznali blagodejnost gozdnega prostora. Vključeni smo v Mrežo gozdnih vrtcev pod okriljem Inštituta za gozdno pedagogiko. Vključeni v projekt po opravljenih obveznih aktivnostih in posredovanem poročilu prejmejo potrdilo Inštituta za gozdno pedagogiko.

Cilj projekta je: Strokovni delavci razumejo gozd kot okolje, ki omogoča nevro-tipičen razvoj otroka. Otroci spoznavajo gozd in njegov pomen. Skozi igro v gozdu otroci razvijajo in krepijo svoje gibalne sposobnosti in spretnosti; gozd se naučijo dojemati z vsemi čutili; razvijajo in krepijo medsebojne odnose in sodelovanje z drugimi. Z bivanjem v gozdu krepijo svoje zdravje. Razvijajo ustvarjalnost in kreativnost.

(Skupno 73 obiskov, današnjih obiskov 1)