Tudi v šolskem letu 2023/2024 bodo nekatere skupine Vrtca Kurirček Logatec sodelovale v programu Varno s soncem, Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ).

Z dejavnostmi na temo seznanjanja o škodljivih posledicah delovanja sončnih žarkov in ukrepih, s katerimi lahko nastanek teh posledic učinkovito preprečimo ali zmanjšamo se bodo pričele najkasneje 28.5.2024. Dejavnosti bodo potekale približno tri do štiri tedne.

Cilj programa Varno s soncem je spoznavanje zdravega in varnega načina življenja. Otroci prek dejavnosti spoznavajo vpliv okolja na zdravje in kako se zavarujejo, odkrivajo in spoznavajo vremenske pogoje in pojave, spoznavajo sonce, lastnosti sončnih žarkov, svetlobe, toplote,…

Vrtec Kurirček Logatec

Logatec, 16. 4. 2024