This image has an empty alt attribute; its file name is mt1.png

Otroci, vzgojiteljice in vzgojitelji iz Centralnega  vrtec in enote Tičnica smo se tudi letos z veseljem odzvali vabilu Atletske zveze Slovenije in smo se v sredo, 23. 9. 2020, pridružili najbolj množičnemu teku otrok v Sloveniji »Začni mlad, tekmuj pošteno«.  Akcija spodbuja otroke k prvim atletskim korakom in jih ozavešča o pomenu zdravega načina življenja. Dogodek je letos sovpadel z novim praznikom – Dnevom slovenskega športa. Med skoraj 18.000 otroki, ki so letos sodelovali na teku, je teklo tudi  200 otrok iz našega vrtca.

Letos nam jo je poleg vremena dodatno zagodla še corona in nas prikrajšala za navijaške užitke in druženje ob prvih tekaških podvigih. Vendar se nismo predali. Otroci v enoti Tičnica so se na tek odpravili kar na pot, ki vodi v Tičnico. V Centralnem vrtcu pa so otroci tekli na atletskem stadionu pri športni dvorani. Ena od prioritet našega vrtca je kakovostno bivanje zunaj, zato tudi tek v dežju ni bil ovira, nadeli smo si pelerine in se pogumno podali na štart. Tek je postal v našem vrtcu že tradicionalen in glede na odziv otrok smo odločeni, da bomo tekli tudi naslednje leto, saj je gibanje eno glavnih vodil otrokovega razvoja.

Vzgojiteljice in vzgojitelji iz Centralnega vrtca in enote Tičnica

(Skupno 140 obiskov, današnjih obiskov 1)