Tralala, pa nam jo je škratek spet malo zagodel … V sredo, 3. 10. 2018, smo se starši, otroci in vzgojiteljice, dobili pred vrtcem. Namenjeni smo bili na pohod, vendar nas je v zadnjem trenutku nekaj presenetilo.

Škratek je med potjo v vrtec izgubil barve mavrice. Prosil nas je, naj mu jih pomagamo najti, pa nam bo on pripravil presenečenje. Seveda smo bili vsi takoj ZA.

Odpravili smo se na pot, opazovali naravo, iskali različne barvne markacije, ki nam je kazala pot in barve mavrice, katero smo morali sestaviti nazaj.

Na železniški postaji nam je že skoraj uspelo poiskati vse barve, ko smo ugotovili, da nam jo je spet nekdo zagodel in temno modro barvo nekam skril. Mavrica ni bila popolna, nas je pa Škrat Tonček vseeno presenetil in nam povedal, da se bomo z vlakom odpeljali na Rakek, kjer smo se okrepčali z domačim sokom in suhim sadjem. Otroci so bili vožnje zelo veseli, pa čeprav ni bila dolga.

Po kratki in sladki vožnji nazaj smo se veselih obrazov poslovili in odšli vsak svojo pot.

Nina Filipan

sdr