OBISK TERAPEVTSKIH PSOV V CENTRALNEM VRTCU – SKUPINA »ZAJČKI«.

Na sprehodu smo srečali potepuškega psa, ki je otroke močno vznemiril, nekateri so ga želeli pobožati, drugi so se ga bali. Spraševali smo se, ali je prav, da se približamo psu brez lastnika, zato smo na obisk povabili Tačke Pomagačke, ki so se vesele odzvale povabilu.

V torek, 17. 11., sta skozi vrata igralnice vstopila dva kosmatinca, Kaša in Hubert. Otroci so na začetku kar malce otrpnili, ko sta nas psa najprej povohala. Naučili smo se, kako reagirati, ko do nas pristopi neznan kuža. Potem pa se je zabava začela, pse smo lahko božali, peljali z vrvico po sobi, česali, poslušali bitje srca, celo taco smo povili Kaši in ji umili zobe. Skupaj smo premagali strah pred velikimi psi, in spoznali še veliko novega, poučnega, na primer to, da so sladkarije za pse škodljive.

IMG_20151117_092049 IMG_20151117_094357 IMG_20151117_091920

 

Tačke Pomagačke, hvala in upamo, da se še kdaj srečamo!

Nataša Grginič in Andrej Mele