Enota Hotedršica

Hotedršica 120

1372 Hotedršica

V enoti Hotedršica imamo 2 oddelka – skupini otrok
v starosti od 1 do 6 let.

Ta enota deluje v Osnovni šoli Hotedršica. Prostori za najmlajše otroke so prenovljeni, svetli, otrokom prijazni in prilagojeni njihovi starosti, igralnica za starejše otroke pa je urejena v enem od razredov osnovne šole, pri čemer je bila prav tako opravljena ustrezna prilagoditev. Enota se nahaja v vaškem okolju, kjer otroci sobivajo s krajem in imajo neizmerne možnosti gibanja v naravnem okolju. Z uporabo otroških vozičkov je narava dosegljiva tudi otrokom, ki še ne hodijo.   Ob vrtcu se nahaja dokaj veliko igrišče, ki otrokom omogoča druženje in razvijanje dodatnih gibalnih veščin. Za gibanje uporabljajo tudi večnamenski prostor, ki si ga delijo s šolskimi otroki. Prehod otrok iz vrtca v šolo je povsem ne stresen, saj je njihovo življenje med seboj povezano tako organizacijsko kot tudi arhitekturno. Enota ima svojo kuhinjo, v kateri se kuha prehrana za šolske in predšolske otroke.

Poslovni čas vrtca: 5.30 – 16.00