Otroci iz enote Pod Košem preživimo veliko časa zunaj, v naravi. Pomlad je končno potrkala na vrata in narava se prebuja v vsej svoji lepoti. Opazili pa smo, da je v okolici vrtca kar nekaj smeti, ki kazijo to pomladno vzdušje. Tako smo v petek, 20.4.2018, takoj po zajtrku zavihali rokave in se lotili čiščenja naše okolice. Sodelovale smo vse štiri skupine vrtca, od najmlajših do najstarejših otrok. Otroci iz skupine Gosenic, so počistili smeti na parkirišču ter opleli plevel okrog robnikov in na pesku.

Otroci iz skupine Mravljic, so poskrbeli za naše igrišče. Prelopatili so peskovnik, opleli plevel ter pometli asfaltno površino. »Krtki« so počistili okrog ekološkega otoka ter parkirišče pri kuhinji. Najmlajši otroci, »Kresničke«, pa so pobrali smeti po travi.

Na najlepši možen, s čiščenjem, smo obeležili dan naše Zemlje, ki ga vsako leto praznujemo 22. aprila. Okrog vrtca je vladalo veselje in dobra volja.

Na nas pa je, da vsak dan skrbimo za našo Zemljo, ki nam ponuja toliko veselja in lepote.

Logatec, 20.4.2018

Tanja Oblak,

Vodja enote

Foto: Tanja Oblak